Strefy czasowe


Dzisiaj jest: Czwartek
20 Czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna,
Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela,
Sylwery

Do końca roku zostało 195 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Pellet prażony

Firma inżynierska z USA  opracowała unikalny proces produkcji  pelletu za pomocą reaktora, która jest już wdrożona w realnej fabryce rozpoczynającej właśnie produkcję. Technologia jest opatentowana i opiera się na prażeniu mikrofalowym.

Proces prażenia jest procesem wieloetapowym stosując szereg reaktorów do konwersji biomasy.

Po tym wieloetapowym procesie prażenia,  biomasę chłodzi się i prasuje, co prowadzi do dużej zawartości energii, która może być łatwo przechowywana i transportowana do klientów. Ta unikalna konstrukcja pozwala na wydajny proces prażenia z produktu końcowego o wysokiej jakości.

Procesy tej technologii są elastyczne pod względem wielkości cząstek i rodzaju przyjmowanej biomasy. To prowadzi do obniżenia kosztów wstępnego przetwarzania surowca przed prażeniem, oraz rozszerza zakres surowców, które mogą być stosowane, co czyni proces mniej zależnym od konkretnych rodzajów surowca. Skuteczność, proces sterowalności i elastyczność są to istotne czynniki kosztowe: utrzymanie i przetwarzanie roślin energetycznych przy utrzymaniu kosztów na jak najniższym poziomie jest kluczowe dla finalnego efektu globalnej sprzedaży.

Proces został przetestowany i dostrojony w reaktorze testowym działa od lutego 2009. W tym czasie ponad 800 próbek prażonej biomasy zostało wyprodukowane.

Wnioskami  z tych badań były:

  • Informacje na temat właściwości palonej biomasy;
  • Informacje na temat specyfikacji produktu (reaktywność, właściwości spalania, ścieralność, itp.)

Te odkrycia doprowadziły do optymalizacji procesu prażenia, np. rozmiaru cząstek, ponowne wykorzystanie uwolnionego ciepła, chłodzenia i zagęszczania produktu. Wszystkie te aspekty, które zostały włączone do projektu instalacji w skali przemysłowej, który jest obecnie w trakcie budowy dużej fabryki w USA.